Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet skall äga och förvalta fastigheter därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 499 | 835 | 808 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 72 | 414 | 370 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -39 | 249 | 200 |
| Årets resultat (tkr) | -30 | 259 | 210 |
| Summa tillgångar (tkr) | 5 371 | 6 076 | 7 042 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 499 | 835 | 808 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 72 | 414 | 370 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -39 | 249 | 200 |
| Årets resultat (tkr) | -30 | 259 | 210 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 5 110 | 5 292 | 5 524 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 261 | 784 | 1 517 |
| Tillgångar (tkr) | 5 371 | 6 076 | 7 042 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 512 | 542 | 282 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 2 871 | 3 029 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 4 860 | 2 663 | 3 730 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 5 371 | 6 076 | 7 042 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 14.4% | 49.6% | 45.8% |
| Soliditet | 9.5% | 8.9% | 4.0% |
| Kassalikviditet | 5.4% | 29.4% | 40.7% |
Gamlia Invest AB ingår i en koncern med 8 bolag. Koncernmoderbolag är Krelastater AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Föremålet för bolagets verksamhet skall äga och förvalta fastigheter därmed förenlig verksamhet.